Hızlı Menü
Bülten üyelik için e-postanızı yazınız.

BURSA ESKISEHIR BILECIK KALKINMA AJANSI

20.Mayıs.2015
BURSA ESKISEHIR BILECIK KALKINMA AJANSI
2014 YILI IŞBİRLİGİ VE GELİŞİM MALİ DESTEK PROGRAMI KAPSAMINDA DESTEKLENEN
 
BTSO – BUTGEM
NİTELİKLİ ARA ELEMAN YETİŞTİRELMESİNE YÖNELİK YASAM BOYU EGİTİM MERKEZİ KAPASİTESİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ
 
PROJE NİHAİ BÜLTENİ
30 Mayıs 2014 tarihinde başlayan “BEBKA destekli BTSO – BUTGEM Nitelikli Ara Eleman Yetiştirilmesine Yönelik Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi” tamamlanmıştır.
PROJENİN AMAÇLARI
Genel Amaçlar:
Bu projede, Bursa Ticaret Sanayi Odası Eğitim Vakfı-BUTGEM Yaşam Boyu Eğitim Merkezinde; Otomotiv, Makine, Tekstil, Konfeksiyon, Endüstriyel Otomasyon alanlarında meslek edindirme ve geliştirme eğitim programlarına katılan iş gücü niteliklerinin artırılmasına yönelik yeni eğitim laboratuarlarının kurulması, geliştirilmesi ile kurumun altyapısı ve işbirliği olanaklarının arttırılması amaçlanmaktadır.
1 Yıl Dahilinde Tamamlanan Faaliyetler :
·         BUTGEM‘de 6 adet yeni eğitim laboratuarlarının kurulması, var olan 9 atölye ve laboratuvarların kapasitelerinin geliştirilmesi sağlanmıştır. (Cad- Cam Laboratuvarı, CNC Programlama Sınıfı, Temel Baskı Atölyesi, Dijital Baskı Teknikleri Atölyesi, Gerber Kalıp Tasarım Atölyesi, PLC Laboratuvarı, Robot Laboratuvarı, Esnek Üretim Sistemleri laboratuvarı, 3 derslik, ilgili Atölye makine donanımları)  
·         İşgücü niteliklerinin tespiti amaçlı saha araştırılması, mesleki çalıştaylar düzenlenmiştir.
·         İşgücü niteliklerinin artırılmasına yönelik 12 yeni meslek geliştirme ve meslek edindirme eğitim programları oluşturulmuş, var olan 12 meslek edindirme ve meslek geliştirme programı revize edilmiştir.
·         Yenilenen eğitim programları için 1000 adet Broşür basılmış ve 5000 adet Proje değerlendirme ve yaygınlaştırma kitabı oluşturulmuştur. 
·         Projenin tanıtımı ve hedef kitleye ulaşım amacı ile 297 farklı reklam noktasında ilan verilmiştir.
“Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı Mali Desteğinde hazırlanan bu yayının içeriği Ajansın ve/veya Kalkınma Bakanlığı’ nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk ‘BTSO Eğitim Vakfı - BUTGEM’ e aittir.“